• Cart
    • Please enable WooCommerce

Blog

Araba Hakkında Bilgiler

En Çok Satılan Markalar

Ülkemiz de En Çok Satılan 10 Araba Markası


ODD verileri göre 2018’in ilk altı ayında toplam 275 bin 870 otomobil satıldı. İşte Türkiye‘de en çok satan araba markaları:

 1.RENAULT


ODD tarafından paylaşılan verilere göre, Fransız üretici Renault ilk 3 ay içerisinde 20 bin 150 satış yaparak liderliği elinden bırakmadı. Renault halk arasında geçen Fransız arabaya binilmez algısının gerçeği yansıtmadığını istatistiklerdeki liderliğiyle bizlere sunuyor.

   2.VOLKSWAGEN 


Renault’un hemen arkasından 12 bin 821 adet satış gerçekleştiren Alman devi Volkswagen yer alıyor.

  3.HYUNDAİ


Bundan 10 yıl önce Hyundai böyle bir liste de bulunacak denilse çoğumuz inanmazdık.Ama Koreli ekip son dönemlerde öyle bir yükseliş yakaladı ki adeta İ serisi arabalarıyla diğer markalara  bende buradayım dedi. Liste de 3. sırada 9 bin 396  adet satış gerçekleştiren Hyundai bulunuyor.

  4. FİAT


Liste de 4. sırada 9 bin 50 adet satış ile FİAT bulunuyor. FİAT‘ın bu satış sayısına ulaşmasında FİAT EGEA‘nın satış sayısının katkısı da yadsınamaz bir gerçektir.

 5.TOYOTA


Japon devi TOYOTA‘nın liste de  7 bin 48 adet satış ile 5. sırada bulunması aslında ülkemizin araç tercih ederken nelere daha çok önem verdiğinin bir göstergesidir.

 6.SKODA


Araç firmaları arasında ismini son yıllarda duyuran SKODA markası Vaclav Laurin ile Vaclav Klement tarafından 1895 yılında Çek Cumhuriyeti’nde kurulmuştur. 1895 yılında kurulduğunda amacı sadece bisiklet üretmek olan SKODA ‘nın günümüzde 6 bin 636 adet satış ile listede bulunması SKODA‘nın piyasadaki azminin göstergesidir.

 7.HONDA


Kurucusu olan Japon Soichiro Honda ilk etapta yaptığı piston ringleri çalışmalarını TOYOTA‘ya sunmuştur ve red yemiştir.Ama pes etmeyen HONDA bugün   6 bin 297 adet satış ile listede TOYOTA‘nın 1000 adet kadar gerisinde bulunuyor.Kim bilir belkide gelecek dönemde ülkemizde Japon devinden red yemiş diğer Japon devi gelecekte satış adedi olarak öne geçer.

 8.FORD


Amerikanın avrupa pazarında fazlaca sunduğu markası FORD 5 bin 969 adet satış ile listemizde 8. sırada yer almaktadır.

 9.OPEL 


ALMAN markası olan OPEL 5 bin 884 adet satış ile 9. sırada yer almaktadır.

 10.DACİA


1966 yılında Romanya hükümetinin açmış olduğu ihale sonucu kurulmuş, adını Romanya topraklarının eski adı olan Daçya’dan alan DACİA 5 bin 835 adet satış ile listemizde son sırada yer almaktadır.

 

Siz Hangi Aracı Kullanıyorsunuz

Yorum yap

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top